Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz odpowiedni gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentystę często zbliża się z bólem. Jednak dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych złych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice

Współczesna stomatologia może pomóc sobie niemalże z jakimś problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to właśnie niektóre przypadki, gdy dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i kompetentną obsługę.

Wiele osób uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym faktem jest ból, który integruje się z brakami. Teraz jednak nie powinien się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest przyjmowane jako dodatkowa usługa. Tworzy ono w skład standardowego leczenia, zapewniając przy tym doskonały komfort nie tylko pacjentowi, lecz też dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd same nie pojawia się wtedy uczucie bólu. Traktowane jest ono przy wielu procedurach, w obecnym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w obecnym działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów bądź i przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi przeprowadzały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i indywidualnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można wziąć również w gabinetach posiadających podpisaną zgodę z Naszym Funduszem Zdrowia, jak dodatkowo w domowych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice

Znieczulenie na NFZ jest bezpłatne i łatwe do każdego zabiegu. Przyjmuje się wówczas znieczulenia standardowe prowadzone z wykorzystaniem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, więc nie znajduje się ono w standardowej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje zawsze większa gama metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń dawanych w stomatologii:

znieczulenie standardowe z wykorzystaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym tak charakteryzują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie standardowe z wykorzystaniem strzykawki

Toż szczególnie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w miejscowości zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, ale widać istnieć ono duże. Także pewno ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Realizowane jest ono z wykorzystaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i daje ją pod niskim ciśnieniem. W końcu takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a też nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Stanowi on przyjmowany głównie jako sposób uspokajający i relaksujący. Może być obowiązkowe podanie dodatkowego znieczulenia, przecież istnieje ono mniej stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można wykonywać ponadto w znieczuleniu ogólnym, lub w narkozie. Najczęściej są one prowadzone u pacjentów z dentofobią, a też przy rozległych ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice

Artykuł powstał we kooperacji z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.