Wysokość składki OC, a co za tym idzie koszty takiego ubezpieczenia, zawsze są uzależnione od wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile w danym roku zapłacisz za ubezpieczenie OC, możesz sobie to samodzielnie sprawdzić.

 

Dzisiaj mamy wolny dostęp do narzędzi, z których korzystają osoby zajmujące się sprzedażą ubezpieczeń. Są to kalkulatory ubezpieczeniowe. Dzięki nim szybko można obliczyć, ile będzie kształtowało ubezpieczenie AC i OC, jeśli takie polisy Cię interesują.

O tym, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu, zadecyduje to, jakie towarzystwo wybierzesz i to, jaki samochód chcesz ubezpieczyć. Nie bez znaczenia będzie też Twój wiek i to, jak długo masz prawo jazdy.

Jeśli jesteś osobą młoda, to za ubezpieczenie NNW i każde inne na pewno zapłacisz więcej niż osoba, która już kilkanaście lat jeździ własnym samochodem i go ubezpiecza. Jeśli nie masz wypracowanych lat składkowych, to drożej też zapłacisz za ubezpieczenie Autocasco. Wysokość opłat z ubezpieczenie samochodu jest bardzo zróżnicowana.

 

I tak można zapłacić za nie około 700 zł za rok. Są i takie polisy, gdzie koszt będzie dwa razy wyższy. Są jednak i takie osoby, które za ubezpieczenie swojego samochodu płacą około 400 zł rocznie. Wszystko w tej kwestii jest efektem wielu czynników i dlatego, żeby wybrać najlepszy wariant ubezpieczenia, czyli ten w miarę tani, konieczne jest porównanie ofert w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. W ten sposób można wybrać tanie ubezpieczenie OC, które w każdym przypadku gwarantuje takie same świadczenia.v