Planując zakup laptopa warto się zastanowić nad tym, czy ma być to nowy komputer, czy może warto kupić laptopa poleasingowego. Pierwsza opcja ma swoje zalety – to jest oczywiste. Jednak zakup używanego laptopa też ma swoje zalety, które w pewnych sytuacjach mogą przeważyć szale korzyści na temat sprzętu z drugiej ręki.


Czy warto kupować laptopy poleasingowe?

Jeśli szukamy prostego taniego laptopa warto porównać ceny i parametry sprzętu poleasingowe i nowego, być może w danej kwocie kupimy używany o dwukrotnie lepszych parametrach. Jednak ten przykład jest oczywisty.

Co z profesjonalistami, którzy zawodowo zajmują się obróbką grafiki, projektowaniem, czy innymi rzeczami, które stawiają przed laptopem wysokie wymagania niezawodności i wydajności. Czy takie osoby w ogóle mogą myśleć o komputerach z drugiej ręki? Choć odpowiedź nie wydaje się oczywista to jednak z całą pewnością mogą i nawet powinny. Przykładowo początkująca osoba lub osoba ze skromnym budżetem może kupić nową znacznie słabszą konstrukcję lub używaną, ale jednak znaczniej mocniejszą. Wybór tej drugiej, może nieść za sobą jeszcze jedną korzyść. Model poleasingowy ma już dużo recenzji w internecie, a co za tym idzie jest sprawdzony i albo jest wart swojej ceny i zakupu albo warto trzymać się od niego z daleka. Kupując najnowszy model laptopa możemy jedynie mieć nadzieję, że producent dotrzyma słowa danego w obietnicach.

Kolejna zaleta to taka, że komputer dla profesjonalisty zawsze musi być sprawny i zadbany w przeciwieństwie do tańszych modeli przeznaczonych dla np. przedstawicieli terenowych czy innych osób, które pracują i nie zawsze dbają o sprzęt. Laptop dla profesjonalisty powinien być zadbany i posiać wyczyszczone lub wymienione chłodzenie. W takiej sytuacji jest znacznie większa pewność, że laptop przypadkiem nie spadał 10 razy dziennie, co również ma bardzo duże znaczenie swoją. Właśnie z takich powodów kupując sprzęt poleasingowy warto dobrze obejrzeć urządzenie i nie skreślać go z listy.

Oczywistym jest, że jeśli chcemy kupić laptopa poleasingowego powinniśmy uważać na super okazje oraz sprzęt który np. jest przesiąknięty dymem papierosowym, lub ewidentnie widać, że był zalany, czy też posiada inne uszkodzenia. Takie okazje to zapowiedź poważnych problemów z laptopem.

W poszukiwania takiego sprzętu jak zawsze pomoże nam internet, po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła laptopy poleasingowe zobaczymy tysiące ofert i super ofert, warto wówczas pamiętać, że każdy laptop będzie miał swoją historię i samego zakupu korzystnie jest dokonać osobiście po obejrzeniu towaru, tak aby zaoszczędzić sobie czasu i nerw w sytuacji, w której opis nie do końca będzie się zgadzał ze stanem faktycznym urządzenia.

One thought on “Czy warto kupować laptopy poleasingowe?

  1. Ostatnio ktoś podpowiedział mi, że warto zainteresować się sprzętem poleasingowym do firmy i polecił EFL lub PKO Leasing, z których korzystał. Ceny faktycznie są bardzo okazyjne. Zainteresowało mnie jedno sformułowanie z artykułu – jak laptop może być przesiąknięty dymem papierosowym? Wydawało mi się, że komputer ma taką „strukturę”, że tego rodzaju zapachy w niego nie wnikają. Przecież to nie kanapa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *