Last Minute

LAST MINUTE to jakaś z pracy popularnego i znacznie cenionego w poprzednim czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Maszewo

Film swoją premierę przechodził w roku 2013 po czym szybko zdobył uznanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Istotne wartości w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, zabierający się w ziemię owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która zdobyła się w ziemię Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki organizujący w wadze Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która zdobyła się w ziemię Natalii Wis, będącej ważną miłością Tomasza też z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski zabierający się w kwestia narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze zabierający się w kwestia niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w pełnej produkcji widoczny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele bliskich oraz ciekawych ówcześnie utworów), natomiast montaż przylegał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy można się znacznie łatwo domyślić nawiązuje do wielkich ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się z wielu lat niezmiennie dużą popularnością.

Last Minute Maszewo

Właściwa fabuła filmu zakłada się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko wycieczki do Egiptu. Choć na taką uwagę nie pewno się przecież udać sam. Towarzyszyć posiada mu jego mama – kobieta niezwykle szeroka i z regułami – w spokoju nie bez przyczyny przez masa lat pracowała jako policjantka. Na wyprawę z Tomaszem przedstawiają się też oczywiście jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w gorącym Egipcie, to zawsze teraz na początku bohaterowie mają ogromne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co bardzo psuję bohaterom nastrój, którzy ciągle nie są świadomi tego, że to wówczas początek nieprzyjemnych niespodzianek, które napotkają na bliskiej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to coraz kuchnia nie każe im kosztowania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego ważną licealną miłością. Że osoba nie jest jedyna, bo na każdym etapu towarzyszy jej ideał mężczyzny, który kiedy się okazuje stanowi jej lubym.

Last Minute Maszewo

Tak tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego te używa się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który kiedy się znacznie mocno okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest jednocześnie kontakt z konsulatem, więc Tomasz dodatkowo jego rodzina muszą sobie w niniejszym etapie jakoś radzić, przez co nie zasobność ich portfeli maleje w zawrotnym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina myśli sobie jakoś poradzić – w wyniku muszą powrócić wcześnie lub później do kraju, zawsze w możliwościom czasie ze względu na finansowe braki jest to złe. Dlatego ciekawa i trzymająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do świata.

Zdjęcia do pracy Patryk Vega dodatkowo jego ekipa działali w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W scenach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest kilka zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Maszewo

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć wiadomo nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z głowami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak niemal wszystek firm realizowany był szybko, razem z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej oglądanym zwiastunem w budowy – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz wiele osób zwlekało z niecierpliwością na etap, w którym będą mogli nauczyć się z całością filmu.

Last Minute Maszewo

Źródło artykułu Last Minute

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *