Leasing sprzętu medycznego to szansa, którą powinna wykorzystać osoba, na poważnie myśląca o rozpoczęciu działalności związanej z usługami medycznymi. Sprzęt jest drogi i na jego pozyskanie niezbędny jest odpowiedni kapitał. Leasing jest możliwością pozyskania sprzętu i rozpoczęcia działalności, nawet bez posiadania całości kapitału. W innym wypadku koszt zakupu sprzętu może okazać się tak wysoki, że uniemożliwi otwarcie własnego gabinetu.

Leasing sprzętu medycznego

Na co zwracać uwagę, zanim zdecydujemy się na ofertę leasingu sprzętu medycznego?

zloz-wniosek

Leasing sprzętu medycznego jest szansą na zrealizowanie marzeń odnośnie posiadania własnego gabinetu zabiegowego, lekarskiego, stomatologicznego czy weterynaryjnego. Niestety, profesjonalny sprzęt jest drogi, a obecnie jest standardem decydującym o jakości świadczonych usług. W każdym mieście znajdują się gabinety lekarskie, które konkurują między sobą bogatą ofertą i wyposażeniem, bez odpowiedniego sprzętu medycznego nowy przedsiębiorca nie ma możliwości zaistnienia na tym bardzo szerokim rynku. Metodą na rozwiązanie problemu jest zdecydowanie się na korzystny leasing sprzętu medycznego, który może pozwolić nie tylko na samo otwarcie działalności, ale również na modernizację gabinetów już istniejących.

Aby uzyskać leasing sprzętu medycznego, nie ma znaczenia czy jesteś osobą prywatną, przedsiębiorcą czy posiadasz spółkę prawa handlowego. Są to mało istotne czynniki, które nigdy nie decydują o przyznaniu leasingu oraz o jego wysokości. W zależności od możliwości leasingobiorcy, można mu zaproponować leasing operacyjny lub finansowy, w którym zmienne są stawki VAT. W ramach leasingu można otrzymać finansowanie na sprzęt medyczny całkowicie nowy lub używany, posiadający jednak gwarancję od producenta lub jego przedstawiciela.

Skorzystanie z oferty leasingu łączy się z szeregiem korzyści, wśród których warto wymienić minimum formalności, szybkie wydanie decyzji o przyznaniu finansowania, dobór sprzętu medycznego zależny tylko od preferencji i upodobań leasingobiorcy. Firma oferująca leasing nie narzuca własnej oferty, nie stawia wymagań odnośnie sprzętu, jaki będzie przedmiotem finansowania. Kapitał początkowy jest zaletą, jednak wcale nie trzeba go posiadać, aby skorzystać z usługi. Oferta jest wyjątkowo prosta – wcale nie trzeba wychodzić z domu, wszelkie niezbędne dokumenty można przesłać drogą on-line, właśnie w ten sposób załatwiając wszystkie formalności dotyczące leasingu.

Do zawarcia umowy niezbędnych jest kilka dokumentów: konieczny będzie wypis z KRS, podanie REGON oraz NIP, a także posiadanie dokumentu uprawniającego do wykonywania zawodu. Konieczne będzie również poprawne uzupełnienie danymi osobowymi wniosku o leasing. Decyzję można otrzymać bardzo szybko, po weryfikacji wszelkich danych nawet w ciągu tego samego dnia! To wyjątkowo sprawny czas działania, mający znaczenie szczególnie dla osób, które potrzebują nowego sprzętu bardzo szybko.

Aby uzyskać pełną informację o możliwościach leasingu i zasadach jego pozyskiwania, warto zamówić rozmowę z doświadczonym konsultantem. Udzieli on również wszelkich informacji odnośnie kosztów, ewentualnej wysokości kapitału początkowego i dokumentacji, jaką należy dostarczyć firmie. Dzięki temu wniosek o leasing będziemy mogli złożyć jak najszybciej i dzięki temu w przeciągu kilku tygodni działalność medyczna może zacząć funkcjonować. W żadnym banku nie uzyskalibyśmy kredytu tak szybko i wcale nie jest powiedziane, że kredyt pozwoliłby na pełne wyposażenie gabinetu. Jeśli na poważnie myślisz o działalności to nie zastanawiaj się dłużej, jak najszybciej kompletuj dokumenty i staraj się o korzystny leasing na sprzęt medyczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.