Motoryzacja rozwija się w szybkim tempie. W pojazdach produkowanych w dzisiejszych czasach znajdziemy udogodnienia i systemy, który jeszcze kilka lat temu były jedynie bujną wyobraźnią twórców kina sci-fi. Wielostrefowa klimatyzacja, podgrzewane fotele, automatyczne hamowanie przed przeszkodą, asystent parkowania to tylko część z nich. Takie auta mogą być synonimem prawdziwego luksusu i komfortu, jednak czy jest tak w rzeczywistości? Sprawdźmy to!

Nowoczesne samochody

Samochody jak jeżdżące komputery
Nie bez przyczyny mówi się, że dzisiejsze auta są naszpikowane elektroniką od opon po sam dach. Systemy komputerowe składają się z całej masy czujników, urządzeń wykonawczych oraz modułów komputerowych, które nie działają już niezależnie od siebie, ale są spięte we wspólną sieć (zwaną szyną CAN, CAN-BUS). Nie da się ukryć, że jeśli coś w tak wielkim systemie zawiedzie, to odnalezienie wadliwego komponentu nie jest proste. Trzeba posiadać zaawansowaną wiedzę, a także odpowiedni sprzęt. Możemy zapomnieć, że w takim aucie cokolwiek naprawimy sami. Zdarza się, że nawet wymiana przepalonej żarówki wymaga wizyty w serwisie, ponieważ mimo jej wymiany ciągle obwód nie będzie działał poprawnie. Naprawy idą w tysiące złotych, co powoduje że luksusowy i inteligentny pojazd może szybko przyprawić nas o poważny ból głowy.

Komfort i bezpieczeństwo finansowe? To da się połączyć!
Nie ukrywajmy, że większość z nas szybko przywiązuje się do nowinek technicznych, które ułatwiają życie i dają ogromny komfort. Jeżeli ktoś raz spróbuje nowoczesnego auta, prawdopodobnie nie będzie już chciał wracać do starszego modelu. To właśnie dlatego tak popularne stało się dziś branie samochodu w leasing zamiast nabywania go na własność, czy kilkuletnie okresy gwarancji. Dzięki temu możemy spać spokojnie o swoje finanse oraz w pełni korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii. Jeżeli zdarzy się usterka, nie zostaniemy obciążeni ani złotówką za naprawę, nawet jeśli będzie ona angażowała wymianę silnika czy skrzyni biegów. Jeżeli naprawa będzie trwała dłużej, otrzymamy samochód zastępczy, również bezpłatnie. To daje nam pewność i bezpieczeństwo, za które nawet jesteśmy skłonni zapłacić więcej podczas kupna auta, by wydłużyć okres gwarancyjny. Problem może się pojawić gdy ten okres dobiegnie końca. Nie wiadomo czy ktokolwiek zdecyduje się kupić od nas takie używane auto za rozsądną cenę. Dlatego samochody chętnie bierzemy w leasing, który nie tylko jest korzystniejszy finansowo, ale zakłada zwrot pojazdu do leasingodawcy na koniec okresu umownego. Problem sprzedaży mamy więc z głowy.

Jak widać, współcześnie produkowane auta pozwalają nam wkroczyć w zupełnie nowy wymiar podróżowania, momentami przypominający sceny z filmów science-fiction. Niestety nie ma nic za darmo i w tym przypadku płacimy ryzykiem większej awaryjności mocno skomputeryzowanych pojazdów. Jednakże coraz większa popularność takich usług jak leasing, a także oferowane przez producentów coraz dłuższe okresy gwarancyjne mogą być bardzo skuteczną odpowiedzią na ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.