Operator a numer telefonu

Od jakiegoś czasu operatorzy telefonii komórkowej oferują możliwość zmiany operatora przy jednoczesnym zachowaniu swojego dotychczasowego numeru.

Operator a numer telefonu

Możemy więc bez problemów przejść do sieci podpowiadającej nam lepsze realia, bez konieczności uprzedzania przyjaciół o nowym numerze.

Usługa taka niekiedy precyzowana jest również jako MNP – Mobile Number Portability. Częścią numeracji telefonicznej inicjującym przenoszenie numerów między operatorami jest tzw. numer routingowy (NR NP).

Skłonność ta jednak stwarza niedogodność z prawidłowym określeniem kosztów połączenia z określonym numerem. Z tego powodu coraz bardziej stawiamy sobie pytanie „jaki operator obsługuje konkretny numer”?.

Operator a numer telefonu
Operator a numer telefonu

Dawniej kłopot ustalenia operatora nie egzystował. Trzy pierwsze cyfry numeru ogłaszały o tym w jakiej sieci się on znajduje. Teraz w ten sposób nie da się jednoznacznie dowiedzieć, jaki operator obsługuje dany numer.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Opłaty za połączenia, SMSy oraz MMSy różnią się wielokrotnie w zależności od operatora docelowego.

Jak zapewnić się w jakiej sieci jest numer, do jakiego chcemy zadzwonić?

Wiele stron internetowych oddaje swoje usługi w określeniu operatora danego numeru. Trzeba napisać numer i już wiadomo do jakiej sieci jest częścią.

Zobacz również Tanie tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *