Czego nie wolno robić w ciąży?

Dla niektórych kobiet znane jest wówczas, co wolno, i czego nie podczas ciąży. Na przykład picie alkoholu lub palenie papierosów jest definitywnie zabronione. Ale co z działalnością zmianową? Albo sprzątaniem z wykorzystaniem detergentów? Ten tekst powstał po to, żeby te kwestie rozwiać. Zapraszamy do prace!

Szkoła rodzenia Lipiany zadzwoń 70 827 70 02

Używki w ciąży

Picie alkoholu w ciąży jest zabronione. Nie przewiduje się nawet przysłowiowej “lampki wina”. Istnieje naprawdę, skoro nie istnieje pewna dawka alkoholu, którą może wziąć ciężarna – u każdej osoby wpłynie on inaczej na wzrost dziecka. Dopuszczanie “lampki przyczyna” było rozpowszechnione w latach 80. Od pozostałej pory, przeprowadzono dużo badań i pokazano, że wszystka ilość alkoholu może niekorzystnie wpłynąć na dziecko.

prezenty na chrzest
prezenty na chrzest

Tylko niektóre z powikłań to: niewydolność łożyska, zgon wewnątrzmaciczny, ubytki w środku nerwowym dziecka itp. Jedyny dopuszczalny napój tego rodzaju to piwo bezalkoholowe 0,0%. Palić w ciąży też nie wolno. Możemy czasem usłyszeć, że rzucenie palenia z dnia na doba jest zabójcze dla niemowlęcia. Osoby opowiadające tego rodzaju historie nie posiadają tej wiedzy – palenie powinno się rzucić od razu, ponieważ zwiększa ryzyko wad wrodzonych, poronienia, a również jest czynnikiem śmierci łóżeczkowej noworodka.
Praca w ciąży

Oczywiście działalność w ciąży jest dozwolona, ale obłożona pewnym restrykcjami. Podstawowa reguluje ilość pracy kobiety ciężarnej – nie pewno ona działać więcej niż osiem godzin z urzędu. Ponadto co 50 min przysługuje jej przerwa 10 min. Łącznie, kobieta ciężarna pracuje więc 6h i 40 min. Wprowadzenie tego rodzaju przerw wpływa między innymi na obniżenie obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego. Tak wyglądają regulacje dotyczące pracy biurowej/w pozycji siedzącej. Oraz co z kobietami, które wymagają być w działalności? Według ustawodawcy nie potrafią one występować dłużej niż 3 godziny w porządku dzienie. Ciężarne nie powinny również nosić tyle, co inne pracownice – zgodnie z zasadami mogą podnosić ¼ limitu przewidzianego dla nowych kobiet. Jakiej więc pracy kobiety ciężarne nie mogą prowadzić? Przede wszystkim zmianowej. Zgodnie z prawem kobieta ciężarna nie może grać w nocy, ponieważ nawet w początkowych tygodniach ciąży trzyma ona niekorzystny wpływ na dziecko.

zobacz również Pożyczka CreditStar

Sprzątanie w ciąży

W toku ciąży można prowadzić prace prywatne i używać ogólnodostępnych środków do mycia (właśnie w granicach umysłu i zgodnie z wytycznymi lekarza). Więcej szkody niż systemy może sprawić dom pełen kurzu. Poradzić sobie spośród nim można za pomocą odkurzacza wyposażonego w właściwi worek syntetyczny i filtr HEPA. Tego rodzaju zestaw pomoże zatrzymać kurz także zagraniczne alergeny w urządzenia, dzięki czemu odkurzanie będzie wyraziste i sprawne. To piękne rozwiązanie dla lalek w ciąży, a i alergików. Najwyższej klasie worki do odkurzacza i filtry HEPA zlokalizujesz na ścianie swiat workow.
Artykuł opracowany przez firmę Świat Worków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *