glazura

Typy glazury stawianej na okładziny ścian oraz podłóg

Jest wiele rodzajów płytek, które kłócą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy i stylu. Glazura w wnętrzu zdobi oraz stanowi klimat projektu.

Tania glazura Gniewkowo

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa opiera się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na którą zakładany jest kolorowy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, zaś jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wzory oraz prezentuje się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Gniewkowo

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej wykorzystywany do dekoracji ścian wewnętrznych w miejscach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany podobnie jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest produktem szklistym stopionym w toku wypalania. Pod względem technologii wdrażanych w prac, a i podstawowych materiałów, fajans jest jako porcelana. Fajans to łatwa wytwarzana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Dawany w chłodnych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Gniewkowo

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która również kształtuje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta łatwa ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ składa się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Dane na podłogach w budynków robią swoje wartości znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Gniewkowo

– Cotto – płytki nieszkliwione wykonane z czerwonej gliny. Podczas produkcji przenosi się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane specjalnie do dekoracji na podłogach wewnętrznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które potrafią być zbudowane zarówno z czerwonej, kiedy i białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, inny od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często wykorzystywany do nakładania na posadzkach zewnętrznych. Istnieje również używany do okładzin ścian wewnętrznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka zamierza wielokolorową zagęszczoną podstawę. Oficjalna strona może być zarówno szkliwiona, kiedy i nieszkliwiona. Główne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka odporność mechaniczna, siłę na chemikalia. Potrafi być użytkowany w okładzinach podłóg fizycznych oraz wewnętrznych, elewacji, a też do końców basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie dobrze niż 3%!

– Czerwony Gres – tak nazywa się gres porcelanowy na podstawie czerwonej gliny. Istnieje obecne tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która płynie przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Służy do pisania podłóg fizycznych oraz wewnętrznych.

– Gres porcellanato – gres na podstawie lekkiej gliny kilku odmian. Wynosi od 0 do 0,5% absorpcji wody. Łączona w wnioskach z publicznymi oraz psychicznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to materiał o wielu korzyściach. Dzięki niej każde miejsce może napawać się kreatywnością i czymś przez długi okres. Jest możliwy, ekologiczny, ma dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Gniewkowo

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.